Transparent
Inloggen
Sluiten

Feyenoord Forum » Algemeen Feyenoord Forum » Opvolger Robin van Persie

Deze normale topic is open en bestaat uit 19 pagina's: 1 2 3 4 ... 13 14 15 16 17 18 19

open/sluit de onderstaande quote:

Dn_Kraaij schreef op 08 juni 2026 om 19:36:

Glasner verkiest Milan over Feyenoord. Lijkt alsof de 1e optie dus afhaakt.



Doorrrrrr naar de nummer 2 op de lijst.

 

+1/-0

Gok op Vrancken of Pocognoli.

 

+1/-0

open/sluit de onderstaande quote:

Marc Acardipane schreef op 08 juni 2026 om 19:54:

Gok op Vrancken of Pocognoli.



Pocognoli komt alleen nog maar uit de koker van het altijd gewaardeerde X-account WFCGroningen :B
Wat mij betreft blijft dat ook zo, hij lijkt mij ook nog onervaren.

 

+1/-0

Klopt maar datzelfde X account spreekt ook over Anderlecht.

Anderlecht is volop in de weer met de zoektocht naar een nieuwe coach. Volgens het doorgaans goed geïnformeerde X-account WFCGroningen is Sébastien Pocognoli één van de namen die in beeld zijn in het Lotto Park. Er zouden zelfs gesprekken gevoerd zijn met de voormalige coach van Union. Pocognoli is vrij na zijn ontslag bij AS Monaco. Hij kent de Belgische competitie en heeft nog altijd de status van kampioenenmaker. Met Union SG pakte hij vorig jaar de landstitel. Daarna werd hij ook verkozen tot Trainer van het Jaar.

Bij Monaco ging het snel mis
Zijn succes bij Union blijft de grote aantrekkingskracht van Pocognoli. Daar werd hij kampioen en zette hij een ploeg neer die fysiek sterk, compact, met intensiteit en mentaliteit speelde. Ook bij AS Monaco zagen ze bij momenten de hand van de coach. De ploeg ging hoger druk zetten, werd fysiek scherper en kreeg opnieuw geloof. Folarin Balogun noemde hem zelfs “un magicien”, omdat hij volgens de spits “de ploeg klaarmaakt, tegen wie dan ook”. Flavien Trésarrieu van L’Équipe stelde dat Monaco plots een “collectief blok” was geworden. “Iedereen kan de hoge pressing belopen”, klonk het.

 

+1/-0

Door Schreuder kan ook een streep wil voorlopig bij NEC blijven.

 

+1/-0

Knutsen een optie?

 

+1/-0

open/sluit de onderstaande quote:

Sobat schreef op 08 juni 2026 om 17:32:

(...)En nu de hamvraag: Wanneer wel dan?



Mijn serieuze antwoord hierop zou zijn: als Wiegman zich via het coachen en trainen van mannenteams bij kleinere clubs heeft bewezen en uiteindelijk toe is aan de stap een topclub bij de mannen te trainen.

Ik heb respect voor wat Sarina Wiegman bereikt heeft met zowel de Oranje-dames als het nationale damesteam van Engeland, maar ik zie vrouwenvoetbal eigenlijk nog altijd als een andere tak van (de voetbal)sport.

Ik heb in de jeugd nog gevoetbald tegen Wiegman, als B-junior oefende wij regelmatig tegen het eerste damesteam van Ter Leede waar zij speelde. Uiteindelijk wonnen wij deze wedstrijden eigenlijk altijd, omdat we als 15-/16-jarigen al sterker en sneller waren. En de echt goede voetballers in ons jeugdteam het verschil konden maken in de ruimte die je kreeg.

Het (mannen)voetbal kan heel veel leren van andere sporten, ik ben geen tegenstander van bestuurders, trainers en andere begeleiders die vanuit andere topsporten de overstap maken naar het voetbal. Maar in die zin zie ik niet wat Wiegman vanuit het damesvoetbal 'extra' te bieden heeft.

Daarnaast is clubtrainer ook heel iets anders dan bondscoach. En in het bondscoachschap heeft Wiegman mijn inziens de grootste prestaties geleverd.

Zeker het werken bij een hedendaagse Nederlandse topclub (mannen) ten aanzien van een damesteam, in de periode dat zij Ter Leede en Ado Den Haag trainde; dat is nogal een groot verschil.

Als je nadenkt over logische stappen, zal Wiegman zich 'in twee sporen' moeten ontwikkelen en bewijzen voordat een club als Feyenoord in beeld komt: werken met mannenteams, en het leiden van een professioneel clubteam binnen het mannenvoetbal. Logischer zou ik daarom vinden als Wiegman bijvoorbeeld éérst trainer van Jong Oranje zou worden, en daarna de overstap naar een (mannen) clubteam zou maken.

Onervaren (hoofd)trainers worden vaker voor de leeuwen geflikkerd bij topclubs, maar ik hoop dat Feyenoord iets geleerd heeft van afgelopen jaar onder van Persie en nu terugkeert naar het aanstellen van een hoofdtrainer met meer bagage.

ON-TOPIC:

Alfred Schreuder zou ik persoonlijk geen vreemde optie vinden. Volgens mij hebben hij en Rigaux nog samengewerkt bij Brugge. Het enige 'probleem' is denk ik dat hij nu als assistent met Duitsland op het WK speelt, en dus niet direct beschikbaar is. Wat je idealiter wel zou willen van een nieuwe hoofdtrainer.

Wellicht heeft hij een assistent waaraan hij en Rigaux het eerste deel van de voorbereiding zouden toevertrouwen, maar dan is het nog steeds niet ideaal.

Dit bericht is voor het laatst gewijzigd op 9 juni 2026, 09:57:47.

 

+1/-0

Vindt Alfred heel goed als veldtrainer en assistent niet als headcoach.

 

+1/-0

'Feyenoord gooit lijntje uit naar Marokkaanse succescoach Regragui'
9 juni 2026, 12:20
Walid Regragui met op de achtergrond De Kuip, het stadion van Feyenoord
Foto: © Imago / Realtimes

Er kan een verrassende naam worden toegevoegd aan het lijstje met mogelijke nieuwe hoofdtrainers van Feyenoord. Volgens het doorgaans goed ingevoerde WFCGRONINGEN op X hebben de Rotterdammers een lijntje uitgegooid richting Walid Regragui, die grote successen vierde als bondscoach van Marokko.

Feyenoord nam afgelopen zondag afscheid van hoofdtrainer Robin van Persie. De nieuwe technisch directeur Dévy Rigaux besloot na een 'grondige evaluatie' van het voorbije seizoen dat het beter zou zijn om het nieuwe jaar in te gaan met een nieuwe eindverantwoordelijke. Van Persie leidde Feyenoord weliswaar naar de tweede plaats in de Eredivisie - en daarmee naar de Champions League - maar de 'dalende trend' qua puntenaantal én de ontwikkeling van het spel werden Van Persie uiteindelijk fataal.

In de zoektocht naar een opvolger circuleren in de media verscheidene namen. Bovengenoemd X-account claimt dat Feyenoord in totaal zes trainers gepolst heeft voor de vacante positie. Daarvan zou Sébastien Pocognoli, die recent werd ontslagen bij AS Monaco, de topkandidaat zijn. Ook naar Regragui zou Feyenoord een lijntje hebben uitgegooid.

Regragui (50) begon zijn trainersloopbaan in 2012, toen hij als assistent van bondscoach Rachid Taoussi werd aangesteld bij de nationale ploeg van Marokko. Daarna werkte hij als hoofdtrainer bij de Marokkaanse clubs FUS Rabat en Wydad Casablanca en tussentijds bij Al-Duhail in Qatar. Medio 2022 werd Regragui zelf aangesteld als bondscoach van Marokko. In datzelfde jaar leidde hij zijn land vervolgens naar een historische halvefinaleplaats op het WK in Qatar, de beste prestatie ooit van een Afrikaans land op een mondiale eindronde. Begin dit jaar bereikte Regragui met Marokko de finale van het toernooi om de Afrika Cup in eigen land, die verloren ging tegen Senegal. Begin maart vertrok hij dan ook per direct, om twee weken later te horen te krijgen dat de toernooizege tóch aan Marokko werd toegewezen.

 

+1/-0

Regragui is zeker een verrassende naam Bakkati al assistent 1 plus 1.

 

+1/-0

Wat is dat met dat x account WFCGRONINGEN. Hebben die een connectie met Feyenoord, laten ze zich houden bij die plaatselijke FC.

 

+1/-0

open/sluit de onderstaande quote:

Knakkie schreef op 09 juni 2026 om 13:43:

Wat is dat met dat x account WFCGRONINGEN. Hebben die een connectie met Feyenoord, laten ze zich houden bij die plaatselijke FC.



WFCGroningen (bekend van het account ⁠@WFCGRONINGEN op X) is een bekend en fanatiek volgend anoniem 'insider' account binnen de Nederlandse voetbalwereld. Hoewel de identiteit van de persoon achter het account niet publiekelijk bekend is, staat het account erom bekend dat het zeer actief is en geregeld primeurs, geruchten en speculaties deelt over transfers, trainerswissels en andere ontwikkelingen rondom ⁠FC Groningen en andere grote Nederlandse clubs (zoals Feyenoord, Ajax en FC Twente).

 

+1/-0

Schijnen ook in het zelfde netwerk tezitten als Feyenoord Transfermarkt (@FeyenoordTM).

 

+1/-0

Op basis van de meest recente en betrouwbare berichtgeving is Sébastien Pocognoli op dit moment de belangrijkste en meest aanvallend georiënteerde kandidaat voor Feyenoord. Daarnaast staan Carlos Vicens, Alexander Blessin en Wouter Vrancken op de shortlist — allemaal coaches met een duidelijke aanvallende of intensieve speelstijl.

1. Sébastien Pocognoli (België) — Topkandidaat
Status: beschikbaar (net ontslagen bij AS Monaco)
Speelstijl:
- Aanvallend, dominant voetbal
- Hoge backs, veel druk vooruit
- Opbouw van achteruit, vergelijkbaar met Union SG-stijl
Waarom interessant voor Feyenoord:
- Past perfect in de Slot/Van Persie-lijn: intensief, aanvallend, herkenbaar voetbal
- Sterk in doorontwikkelen van jonge spelers
Risico:
- Ook in trek bij Franse clubs en Anderlecht → Feyenoord moet snel handelen.

2. Carlos Vicens (Spanje) — Pep Guardiola-school
Status: onder contract bij SC Braga (dus afkoopsom nodig)
Speelstijl:
- Positiespel, baldominantie, veel variatie in opbouw
- Aanvallend en tactisch verfijnd
Waarom interessant:
- Guardiola-DNA, modern voetbal
- Sterk seizoen met Braga (4e plek + halve finale Europa League)
Nadeel:
- Niet direct beschikbaar.

3. Alexander Blessin (Duitsland) — Gegenpressing & intensiteit
Status: beschikbaar (ontslagen bij FC St. Pauli)
Speelstijl:
- Ultra-intensief drukzetten
- Direct, aanvallend, veel energie
- Vergelijkbaar met de pressing van Slot, maar verticaler
Waarom interessant:
- Succesvolle periode bij Union SG (bekerwinnaar)
- Direct inzetbaar
Nadeel:
- Minder verfijnd positiespel dan Slot.

4. Wouter Vrancken (België) — Aanvallend, verzorgd voetbal
Status: beschikbaar of relatief makkelijk los te weken
Speelstijl:
- Aanvallend, verzorgd combinatievoetbal
- Sterk in teamstructuur en automatisme
Waarom interessant:
- Past goed bij Feyenoords selectieprofiel
- Rustige, stabiele persoonlijkheid
Nadeel:
- Minder internationale ervaring dan Pocognoli/Vicens.

 

+1/-0

Pocognoli lijkt voorkeur te hebben voor Anderlecht. Daar ben ik niet zo rouwig om, om eerlijk te zijn. Hij heeft weinig ervaring en heeft niet echt een best seizoen gedraaid...

 

+1/-0

open/sluit de onderstaande quote:

Dn_Kraaij schreef op 10 juni 2026 om 17:21:

Pocognoli lijkt voorkeur te hebben voor Anderlecht. Daar ben ik niet zo rouwig om, om eerlijk te zijn. Hij heeft weinig ervaring en heeft niet echt een best seizoen gedraaid...



Wouter Francken wel maar heeft geen/weinig Europese ervaring kwa karakter pas hij wel lijkt me een no nonsens vent.

 

+1/-0

open/sluit de onderstaande quote:

Feyenoord verrast vriend en vijand: ‘Iron Mike’ Tyson gespot in de Kuip

Waar technisch directeur Dévy Rigaux nog altijd druk op zoek is naar een nieuwe hoofdtrainer na het ontslag van Robin van Persie, lijkt de zoektocht inmiddels een verrassende wending te hebben genomen. Volgers spotten vanmiddag namelijk niemand minder dan bokslegende Mike Tyson in het Maasgebouw.

De voormalig wereldkampioen zwaargewicht werd meerdere malen gezien rondom De Kuip, waarna de geruchtenmachine direct op volle toeren draaide. Volgens bronnen dichtbij de club zou Tyson de nieuwe hoofdtrainer van Feyenoord gaan worden.


Een opvallende keuze? Zeker. Maar als je er goed over nadenkt misschien ook weer niet. Tyson veroverde de complete bokswereld en schreef geschiedenis door op twintigjarige leeftijd de jongste wereldkampioen zwaargewicht ooit te worden. De Amerikaan, beter bekend als 'Iron Mike', stond jarenlang bekend om zijn ongekende winnaarsmentaliteit, agressiviteit en drang om iedere tegenstander te slopen.

Precies de eigenschappen die volgens veel supporters afgelopen seizoen soms ontbraken bij Feyenoord. Met Tyson haalt Feyenoord bovendien een trainer binnen die wereldwijd bekend is, een enorme uitstraling heeft en als geen ander weet hoe je een groep mentaal op scherp krijgt. Daarnaast zouden er plannen zijn om de traditionele krachttrainingen op 1908 flink uit te breiden.


"Als iemand spelers kan leren hoe je een duel wint, dan is het Mike Tyson wel", aldus een supporter die de Amerikaan bij het Maasgebouw wist te herkennen.

Natuurlijk is dit artikel met een knipoog geschreven. Tyson werd donderdag inderdaad gespot in De Kuip, maar volgens aanwezigen had de Amerikaan vooral haast voor een fotoshoot die in het stadion zou plaatsvinden. De voormalig bokser opende gisteren nog zijn tweede coffeeshop in Amsterdam en bovendien staat aankomend weekend in Rotterdam Ahoy het kickboksevenement GLORY Collision op het programma. Dat lijkt een stuk waarschijnlijker de reden dat 'Iron Mike' momenteel op Nederlandse bodem verblijft.



:B

 

+1/-0

Mike heeft zijn derde coffeeshop in Amsterdam geopend maar mooi dat hij bij De Kuip was ipv de arena.

 

+1/-0

Boskamp lovend over mogelijke opvolger Van Persie: 'Die heeft het fantastisch gedaan'
9 juni 2026, 22:45
12
Bron: Rijnmond.nl
Foto: Pro Shots
Auteur: Youri
Feyenoord is in de afgelopen dagen al aan meerdere trainers gelinkt. Dit komt nadat Feyenoord zondag bekend maakte niet verder te gaan met Robin van Persie. Devy Rigaux en Robert Eenhoorn hebben daarmee snel ingegrepen nadat ze in de persconferentie zeiden de situatie eerst grondig te analyseren.

Dat Rigaux harde beslissingen kan maken, was Boskamp niet onbekend
Oliver Glasner, Wouter Vrancken en Sebastién Pocognoli zijn namen die al voorbij zijn gekomen. Eerstgenoemde zou Feyenoord inmiddels wel al hebben afgewezen. De laatste twee zijn Belgen en komen vermoedelijk uit de koker van Rigaux. Ook Jan Boskamp zal beide heren kennen, de oud-Feyenoorder woont in België en krijgt regelmatig wat mee van de Jupiler Pro League.

Boskamp wist al dat Rigaux iemand is die harde beslissingen kan maken. Desondanks had in eerste instantie niet verwacht dat Van Persie ontslagen zou worden, vooral omdat hij ook al bezig was met transfers. Toen de oud-voetballer de persconferentie keek, was het hem ook duidelijk. "Dan weet je: het is over en sluiten", vertelt hij in gesprek met Rijnmond.

Belgische trainers bovenaan het lijstje van Feyenoord volgens Boskamp
Als Boskamp aan beschikbare trainers denkt, denkt hij aan twee trainers. Toevallig trainers die al voorbijgekomen zijn. Hij doelt op Wouter Vrancken en Sebastien Pocognoli. "Vrancken is met een klein ploegje knap derde geworden. Die heeft het fantastisch gedaan." Hij benadrukt wel dat het bij KRC Genk en KAA Gent niet is gelukt. "Bij Vrancken zie je wel het aantrekkelijkst voetbal."

Ook Pocognoli schiet te binnen bij Boskamp, maar heeft het bij zijn tweede club minder goed gedaan. "Pocognoli werd kampioen met Union, maar heeft het dan weer niet gered bij Monaco." Volgens de oud-Feyenoorder zijn dit sowieso namen die bovenaan het lijstje staan van Rigaux.

 

+1/-0

Deze normale topic is open en bestaat uit 19 pagina's: 1 2 3 4 ... 13 14 15 16 17 18 19

Feyenoord Forum » Algemeen Feyenoord Forum » Opvolger Robin van Persie