
Uit: Rotterdam
Vak: -
Forumreacties: 1.445
Reg.: 31 augustus 2023
Favoriete opstelling: geen
Wat hebben we een zwakke/ slechte selectie. Uiteraard begrijp ik dat we flink te kort komen tegen een team als Barca, maar ik had toch een minder grote afstaffing gehoopt.
Jongens als Lopez, Watanabe, Ernst, St. Juste, Vanhoutte, Ferri, van Persie... wat moeten we er toch mee op dit niveau.
Schrijnend waarin we beland zijn. Twee jaar geleden stonden we er nog zo mooi voor.
Marc Acardipane
Fan van Feyenoord
Vak: -
Forumreacties: 17.408
Reg.: 9 oktober 2019
Favoriete opstelling: geen
Uit: Rotterdam
Vak: -
Forumreacties: 1.445
Reg.: 31 augustus 2023
Favoriete opstelling: geen
open/sluit de onderstaande quote:Marc Acardipane schreef op 10 september 2026 om 10:57:
5-1 was een beetje vertekend 5-3 had er ook ingezeten.
Marc Acardipane
Fan van Feyenoord
Vak: -
Forumreacties: 17.408
Reg.: 9 oktober 2019
Favoriete opstelling: geen
Vak: -
Forumreacties: 2.689
Reg.: 28 juli 2015
Favoriete opstelling: geen
open/sluit de onderstaande quote:MIddenveldert schreef op 10 september 2026 om 10:31:
open/sluit de onderstaande quote:kees592 schreef op 10 september 2026 om 10:05:
(...)Er is wel verschil tussen een middenvelder enerzijds en een spits of buitenspeler anderzijds.
Nee, die is er niet.
Het hangt af van het moment in het spel en de positie op het veld. Een buitenspeler of een spits moet in het eigen strafschopgebied ook geen onnodig risico nemen.
Voor alles is er een plek/moment. Om de ombouw te versnellen, een aanval in te leiden of een scoringskans te creëren, moet een speler risico in zijn passing leggen. Het maakt niet uit of dat een middenvelder, aanvaller, verdediger of zelfs de keeper is.
Uiteindelijk gaat het om de balans, je hebt niets aan spelers die alleen maar risicoloos naar achteren spelen. Je hebt ook niets aan spelers die voortdurend naar die beslissende pass zoeken en constant balverlies leiden.
Valente en ook Zechiël spelen momenteel geweldig, en zijn beslissend voor de ploeg. Dat zijn ze, omdat ze risico in hun spel leggen. Daarmee versnellen ze, creëren ze, en forceren ze. Ze hebben de kwaliteiten om die beslissende (steek)pass te geven, dat doen ze ook méér dan gemiddeld. Maar er gaat ook weleens een bal verkeerd. Dat hoort erbij.
MIddenveldert
Fan van Feyenoord
Uit: Stekend
Vak: -
Forumreacties: 4.064
Reg.: 9 april 2019
Favoriete opstelling: geen
open/sluit de onderstaande quote:
Marc Acardipane
Fan van Feyenoord
Vak: -
Forumreacties: 17.408
Reg.: 9 oktober 2019
Favoriete opstelling: geen
Prima analyse van Gio.
Van Bronckhorst: ''Wij hebben een aantal spelers die dit niveau kunnen halen''
vandaag, 08:50 203 reacties
Giovanni van Bronckhorst ziet de 5-1 nederlaag tegen FC Barcelona vooral als een belangrijk leermoment voor zijn jonge ploeg. Veel Feyenoorders maakten in Camp Nou voor het eerst kennis met het niveau van de Champions League. Volgens de trainer werd daarbij duidelijk dat fouten tegen een tegenstander van dit kaliber vrijwel direct worden afgestraft.
ADVERTENTIE
''Voor die spelers is het goed geweest om het niveau van de Champions League te voelen en wat het van je vergt'', begint de trainer. ''Dat is iets wat we kunnen meenemen voor dit seizoen. Je ziet bij de tweede goal dat we niet meelopen met onze man, een vrije trap door de muur gaat en dat we niet meelopen met de run van Raphinha. Er zijn dingen die niet goed zijn gegaan. Het komt ook doordat op dit niveau elke fout wordt afgestraft. Dat is iets waarvan we moeten leren.''
Hansi Flick sprak na afloop zijn waardering uit voor de manier waarop Feyenoord probeerde te spelen. ''Dat was een mooi compliment van hem. Toen ik hem feliciteerde vlak na de wedstrijd, begon hij daar ook over. Dat hij heel blij werd om mijn team te zien spelen. Hij gaf een compliment over hoe wij deze wedstrijd benaderden, dat wij probeerden te voetballen, hoog druk zetten wanneer het kon en niet naar achteren liepen om de bus te parkeren.''
Toch vond Van Bronckhorst de uiteindelijke uitslag te ruim uitvallen. ''Uiteindelijk is 5-1 wel te veel, als je ziet op welke manier. De eerste is heel makkelijk. Een vrije trap door de muur mag niet op dit niveau. Een aantal goals hadden we wel kunnen voorkomen. Wat ik vooraf aan mijn jongens vroeg: je moet er ook van genieten en je eigen spel spelen. Dat hebben ze met momenten in de eerste helft gedaan en ik vind ook grote delen van de tweede helft.''
Ook Anis Hadj Moussa wist zich volgens de trainer enkele keren gevaarlijk te maken. De buitenspeler was een van de spelers die bij vlagen kwaliteit liet zien. ''De eerste helft had hij twee kansen. Je weet dat hij met zijn actie in de zestien komt en dan kan het een kans worden. Eén werd een kans met een schot. De tweede leek op een penalty, maar uiteindelijk was het geen penalty. Maar dat is wel wat hij kan brengen.''
Eigen ervaring als voorbeeld
Van Bronckhorst haalde in zijn nabespreking ook zijn eigen eerste ervaringen op het hoogste Europese niveau aan. Als jonge speler verloor hij met Feyenoord eveneens met 5-1 van Juventus. ''We hadden achttien debutanten op dit niveau. Ik had zelf toen een gevoel: ik kan aardig voetballen, talent bij Feyenoord, en toen speelden we de eerste wedstrijd uit tegen Juventus. Dat was een team met Del Piero en Zidane en toen gingen bij mij wel de ogen open.''
''Het gaf mij gelijk een boost en een soort: oké, ik wil naar dit niveau groeien. Voor mijn spelers geldt dat ook, tegen zo'n team in dit stadion. Dit is een niveau waar je naartoe moet, daarvoor train je elke dag. Wij hebben een aantal spelers die dit niveau kunnen halen, mits ze hun ontwikkeling doorzetten. Ze konden nu met eigen ogen zien hoe Barcelona situaties oplost op het veld, hoe ze diepgaan en welke vooracties ze maken. Daar kunnen wij van leren. Dat is het positieve dat je meeneemt uit deze wedstrijd.''
MIddenveldert
Fan van Feyenoord
Uit: Stekend
Vak: -
Forumreacties: 4.064
Reg.: 9 april 2019
Favoriete opstelling: geen
open/sluit de onderstaande quote:kees592 schreef op 10 september 2026 om 11:11:
(...)Het gaat vooral ook om snelheid. Snel handelen, snel spelen. En intensiteit.
Vak: -
Forumreacties: 2.689
Reg.: 28 juli 2015
Favoriete opstelling: geen
open/sluit de onderstaande quote:MIddenveldert schreef op 10 september 2026 om 11:20:
open/sluit de onderstaande quote:kees592 schreef op 10 september 2026 om 11:11:
(...)Het gaat vooral ook om snelheid. Snel handelen, snel spelen. En intensiteit.
Wat bedoel je nou? Je begint over Valente, en dat hij niet goed genoeg is omdat hij gisteren drie keer balverlies leed. Dat weerleg ik, en dan blijf jij vasthouden aan zijn rol/positie (middenvelder) en dat je geen balverlies mag leiden als je in die linie wordt opgesteld. Daar breng ik wederom mijn argumenten tegenin.
En nu gaat het opeens over snelheid. Over snel handelen. Snel spelen. En intensiteit.
Nu heb ik gisteren en voorgaande wedstrijden misschien niet goed gekeken, maar dat zijn toch zaken die Valente toevoegt aan het spel van Feyenoord?
Hij is goed in de kleine ruimte, hij handelt snel en zelfs direct wanneer dat kan. Als hij een bal direct doorspeelt, gaat dat soms ten koste van de nauwkeurigheid maar dat is het risico van het spel op zodanige manier versnellen. Tegen Barcelona is het milimeter-werk, tegen andere tegenstander hoeft het niet precies. En kun je wellicht nog herstellen.
Ik vind dat Valente met een heel goede intensiteit speelt, hij werkt hard en is op veel plekken. Hij gaat 'aan' en is sterk in duels. Sprint mee/terug, loopt gaten dicht.
Hij is geen speler die een tegenstander volledig voorbijloopt, maar die pure snelheid is in zijn rol en op zijn positie ook niet noodzakelijk. Hij is daar het type speler niet voor.
Ga je nu reageren en schrijven dat hij niet goed keept?
Marc Acardipane
Fan van Feyenoord
Vak: -
Forumreacties: 17.408
Reg.: 9 oktober 2019
Favoriete opstelling: geen
Marc Acardipane
Fan van Feyenoord
Vak: -
Forumreacties: 17.408
Reg.: 9 oktober 2019
Favoriete opstelling: geen
Spaanse pers spreekt schande van Feyenoord: 'Het wangedrag van deze barbaren is onacceptabel!'
Lars Capiau10 sep 2026, 09:27
Laatst bijgewerkt: 10 sep 2026, 09:27
De supporters van Feyenoord hebben woensdagavond geen goede beurt gemaakt in Barcelona. In de Spaanse pers is er aandacht voor het 'wangedrag' van de meegereisde Rotterdamse aanhang.
Na de wedstrijd doken er via sociale media al walgelijke beelden op van een Feyenoord-fan in het uitvak. Op de beelden is te zien hoe een persoon een aapgebaar maakt richting een supporter van FC Barcelona.
Het slachtoffer, Esia, reageert geschokt op het incident. “In 2026 voor aap worden uitgemaakt vanwege een voetbalwedstrijd, wat een schande”, schrijft de Barcelona-supporter in het Spaans.
Ook de Spaanse pers is niet te spreken over de Feyenoord-aanhang. "Het meest onaangename aspect van Feyenoord was, niet geheel onverwacht, hun supporters", schrijft Mundo Deportivo.
"Bij talloze gelegenheden scandeerden de bijna 3.000 Nederlandse fans 'hoeren Barça' in een koor dat even fanatiek als geoefend was", aldus het Catalaanse blad. "Het is ongelooflijk onaangenaam om deze beledigingen in je eigen stadion te moeten aanhoren."
"En het gebeurt veel te vaak in Europa. Nog erger is het constante gegooi van bier naar de supporters van de tegenstander, recht over de hoofden van de Barça-supporters op de tweede tribune."
"Gisteren dienden de poncho's, bedoeld als bescherming tegen de regen, gedeeltelijk als schild tegen de talloze bierbekers die over de barrière vlogen", klinkt het. "Dat we de regen moeten verdragen tijdens de renovatie van Camp Nou is begrijpelijk. Maar het is onacceptabel dat we ook nog eens het wangedrag van deze barbaren moeten tolereren. Er moet iets aan gedaan worden."
MIddenveldert
Fan van Feyenoord
Uit: Stekend
Vak: -
Forumreacties: 4.064
Reg.: 9 april 2019
Favoriete opstelling: geen
open/sluit de onderstaande quote:kees592 schreef op 10 september 2026 om 12:14:
(...)Met snelheid van handelen bedoel ik niet specifiek Valente, maar het hele team.
MIddenveldert
Fan van Feyenoord
Uit: Stekend
Vak: -
Forumreacties: 4.064
Reg.: 9 april 2019
Favoriete opstelling: geen
open/sluit de onderstaande quote:
Marc Acardipane
Fan van Feyenoord
Vak: -
Forumreacties: 17.408
Reg.: 9 oktober 2019
Favoriete opstelling: geen
Zechiel en Valente spelen niet zo heel lang meer in Nederland als ze zo doorgaan, maar Vanhoutte is ook heel belangrijk vanaf dag 1 staat hij er.
Met 3000 supporters heb je er altijd wel wat idioten bij dus vind het ook wel overdreven maar in Spanje kijkt men daar anders naar het is een andere voetbalcultuur.
L.Pincoffs
Fan van Feyenoord
Uit: Weelde
Vak: -
Forumreacties: 13.081
Reg.: 3 mei 2002
Favoriete opstelling: geen
Ondanks de nederlaag vond ik Feyenoord redelijk spelen. Barcelona had mazzel met hun goals. En Feyenoord een slechte keeper. Wat ook slecht was, was de scheidsrechter. Die was zeker bang dat hij niet meer naar zijn spaanse huis mocht, als hij niet in het voordeel van Barcelona floot. Pas laat in de tweede helft kregen we hem een beetje mee. Het meest beschamende vond ik echter de Feyenoord-muur die week voor het schot van yamal. De bal ging er dwars doorheen. Dat mag niet. Maar zoals geschreven, Feyenoord speelde goed.
Vak: -
Forumreacties: 4.386
Reg.: 26 mei 2004
Favoriete opstelling: geen
open/sluit de onderstaande quote:Dn_Kraaij schreef op 10 september 2026 om 11:03:
open/sluit de onderstaande quote:Marc Acardipane schreef op 10 september 2026 om 10:57:
5-1 was een beetje vertekend 5-3 had er ook ingezeten.
24 schoten van Barca en 4 van Feyenoord. 72% balbezit Barca, 28% Feyenoord.
Slechts 2 schoten op doel van Feyenoord, hoe kan je dan 5-3 spelen?![]()
![]()
Vak: -
Forumreacties: 4.386
Reg.: 26 mei 2004
Favoriete opstelling: geen
Wat ik niet snap is dat we dus wilde voetballen tegen Barca?
Speelde best grappig maar eigenlijk geef je gewoon de wedstrijd weg.
Dit zijn wedstrijden waar je gewoon vol op de verdediging en counter moet spelen.
Proberen gelijkspel uit te trekken.
Dit was weer echt Nederlands . spelen voor de complimenten.
is het zo erg om uit tegen een top team op de counter te spelen?
De keeper werd zelfs soms onder druk gezet.
Vak: -
Forumreacties: 2.689
Reg.: 28 juli 2015
Favoriete opstelling: geen
open/sluit de onderstaande quote:wehave schreef op 10 september 2026 om 18:24:
Wat ik niet snap is dat we dus wilde voetballen tegen Barca?
Speelde best grappig maar eigenlijk geef je gewoon de wedstrijd weg.
Dit zijn wedstrijden waar je gewoon vol op de verdediging en counter moet spelen.
Proberen gelijkspel uit te trekken.
Dit was weer echt Nederlands . spelen voor de complimenten.
is het zo erg om uit tegen een top team op de counter te spelen?
De keeper werd zelfs soms onder druk gezet.
Marc Acardipane
Fan van Feyenoord
Vak: -
Forumreacties: 17.408
Reg.: 9 oktober 2019
Favoriete opstelling: geen
Het strijdplan verbaasde me wel was je begonnen met dezelfde opstelling als tegen NEC met alleen Hadj Moussa ipv Diarra was je mischien beter begonnen ik vond de keuze voor Lopez interessant maar doe maar niet meer Gio.
Ook de keuze voor Watanabe begrijp ik niet zo St Juste Kraaijeveld centraal lijkt me beter. Kraaijeveld zal ook nog wel foutjes maken maar dat doet onze Japanse vriend ook.
Dit bericht is voor het laatst gewijzigd op 10 september 2026, 21:01:11.
Vak: -
Forumreacties: 4.386
Reg.: 26 mei 2004
Favoriete opstelling: geen
open/sluit de onderstaande quote:Marc Acardipane schreef op 10 september 2026 om 20:48:
Het strijdplan verbaasde me wel was je begonnen met dezelfde opstelling als tegen NEC met alleen Hadj Moussa ipv Diarra was je mischien beter begonnen ik vond de keuze voor Lopez interessant maar doe maar niet meer Gio.
Ook de keuze voor Watanabe begrijp ik niet zo St Juste Kraaijeveld centraal lijkt me beter. Kraaijeveld zal ook nog wel foutjes maken maar dat doet onze Japanse vriend ook.
Feyenoord Forum » Wedstrijden van Feyenoord » FC Barcelona - FEYENOORD (9/9, 18:45)