
Deze normale topic is open en bestaat uit 1 pagina.
MIddenveldert
Fan van Feyenoord
Uit: Stekend
Vak: -
Forumreacties: 4.022
Reg.: 9 april 2019
Favoriete opstelling: geen
Ontzettend triest. De diagnose Alzheimer is een vreselijk vooruitzicht, terwijl zijn vrouw ook ernstig ziek is.
Iemand die vervlochten is met de club, gewoonweg dé stem van Feyenoord. Als ik mijn ogen dichtdoe en terugdenk aan de allermooiste momenten die ik in de Kuip heb meegemaakt, dan hóór ik hem.
Het kan niet anders dan dat er voor hem een gigantisch afscheid georganiseerd gaat worden.
Marc Acardipane
Fan van Feyenoord
Vak: -
Forumreacties: 17.056
Reg.: 9 oktober 2019
Favoriete opstelling: geen
Marc Acardipane
Fan van Feyenoord
Vak: -
Forumreacties: 17.056
Reg.: 9 oktober 2019
Favoriete opstelling: geen
Uit: Rotterdam
Vak: Stadiontribune - QQ
Forumreacties: 301
Reg.: 6 augustus 2019
Favoriete opstelling: geen
Marc Acardipane
Fan van Feyenoord
Vak: -
Forumreacties: 17.056
Reg.: 9 oktober 2019
Favoriete opstelling: geen
Emotionele Van der Gijp: ‘Zulke mensen bestaan niet meer, écht een wereldgozer’
Niels Hassfeld
25 januari 2025, 11:07
René van der Gijp is zeer geraakt door het nieuws dat er bij Peter Houtman de ziekte van Alzheimer is vastgesteld. De voormalig voetballer vindt de stadionspeaker van Feyenoord een zeer prettige man en stelt dat er nog maar weinig mensen zoals hem zijn.
Houtman maakte vrijdagmiddag persoonlijk bekend na het huidige seizoen zijn taak als stadionspeaker van Feyenoord neer te leggen. De 67-jarige oud-spits is onlangs gediagnosticeerd met Alzheimer, terwijl ook zijn vrouw ongeneeslijk ziek is. Daarom wil hij na 27 jaar als stadionspeaker een stap terug doen, zodat hij de tijd die ze nog hebben met zijn vrouw kan doorbrengen.
LEES OOK: ‘Feyenoord stelt harde eis aan vertrek Giménez’
Vrijdagavond komt het nieuws over Houtman ter sprake bij Vandaag Inside. “Godverredomme”, is de eerste reactie van Van der Gijp wanneer Wilfred Genee de naam van het Feyenoord-icoon noemt. “Als je Peter Houtman goed kent, weet je dat er bijna niet meer van zulke mensen bestaan”, gaat de voormalig buitenspeler verder. Van der Gijp vindt Houtman qua persoon wat weghebben van Jan Boskamp. “Ik heb hem nog nooit een verkeerd woord over een ander horen zeggen en hij is altijd heel attent. Mijn vader overleed, hij belde gelijk. Mijn moeder overleed, hij belde gelijk. Als je hem ziet, hij heeft het altijd naar zijn zin. Eigenlijk bestaan ze zo niet meer.”
LEES OOK: Brian Priske wordt twee dagen na historische avond aangepakt om besluit dat hij maanden geleden nam
Van der Gijp legt uit dat de meeste mensen ergens wel cynisch of egoïstisch zijn, maar dat is bij Houtman volgens hem niet het geval. “Dat is niet normaal, dat is écht niet normaal. Wat hem nu overkomt, er is nogal iets op zijn pad gekomen”, stelt de analist, die zichtbaar even moet slikken. “Het is écht een wereldgozer.”
Hendriks sprak Houtman woensdag nog
Dat de ziekte van Houtman nog in een beginnend stadium is, wordt beaamd door Hélène Hendriks, die hem woensdag nog heeft gesproken bij de Champions League-wedstrijd van Feyenoord tegen Bayern München (3-0). “Hij was hartstikke vrolijk, opgeruimd, precies zoals jij hem beschrijft”, geeft ze aan. “Je merkte helemaal niks aan hem.”
Marc Acardipane
Fan van Feyenoord
Vak: -
Forumreacties: 17.056
Reg.: 9 oktober 2019
Favoriete opstelling: geen
Hoe gevaarlijk is koppen in voetbal? Vijf vragen en antwoorden
https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2024/03/14/hoe-gevaarlijk-is-koppen-in-voetbal-vijf-vragen-en-antwoorden/link
Marc Acardipane
Fan van Feyenoord
Vak: -
Forumreacties: 17.056
Reg.: 9 oktober 2019
Favoriete opstelling: geen
Marc Acardipane
Fan van Feyenoord
Vak: -
Forumreacties: 17.056
Reg.: 9 oktober 2019
Favoriete opstelling: geen
Uit: Julianadorp
Vak: Geen Seizoen Club Card
Forumreacties: 2.168
Reg.: 4 juli 2020
Favoriete opstelling: geen
Marc Acardipane
Fan van Feyenoord
Vak: -
Forumreacties: 17.056
Reg.: 9 oktober 2019
Favoriete opstelling: geen
Leven van oud-FC Groningen-aanvaller Peter Houtman veranderd door Alzheimer
Gisteren, 19:40 • Aangepast Gisteren, 22:27 • 2 minuten leestijd
Peter Houtman in het shirt van FC Groningen
© FC Groningen
Begin vorig jaar maakte voormalig FC Groningen-aanvaller Peter Houtman bekend dat hij lijdt aan de ziekte van Alzheimer. In een interview met Omroep West vertelt hij hoe de ziekte zijn leven heeft veranderd.
Houtman was jarenlang stadionspeaker van Feyenoord, maar stopte daar als gevolg van zijn ziekte mee. In gesprek met Omroep West vertelde de topscorer aller tijden van FC Groningen dat hij ondanks zijn ziekte toch probeert om zijn dagelijkse leven zo veel mogelijk voort te zetten. Zo bezoekt hij nog regelmatig wedstrijden van Feyenoord.
'Ik probeer zo veel mogelijk nog te gaan kijken. Het is gewoon allemaal even anders geworden', vertelt de sympathieke oud-publiekslieveling van het Oosterpark.
Houtman heeft het er moeilijk mee dat hij Alzheimer heeft. 'Ik vind het al vervelend genoeg dat ik ermee zit', zegt hij. Tegelijkertijd vindt hij het ook belangrijk om de ziekte bespreekbaar te maken en probeert hij zo veel mogelijk aandacht te krijgen voor het leven met Alzheimer.
Topschutter
Houtman speelde tussen 1977 en 1987 in drie verschillende periodes voor FC Groningen. Daarin groeide hij uit tot de topschutter van FC Groningen, die altijd en overal het net wist te vinden.
In 174 wedstrijden liet hij de FC Groningen-fans 108 keer juichen. Nadat Houtman bekendmaakte te stoppen als stadionspeaker in De Kuip brachten de fans van FC Groningen een eerbetoon aan de oud-aanvaller.
Deze normale topic is open en bestaat uit 1 pagina.
Feyenoord Forum » Algemeen Feyenoord Forum » Peter Houtman