

Ongekende weelde voor de supporters van Feyenoord, dat zaterdag opvallend eenvoudig af wist te rekenen met FC Groningen. In een sfeervolle Kuip voetbalde Feyenoord zich tamelijk probleemloos voorbij de ploeg van Dick Lukkien. Jordan Bos schoot Feyenoord al vroeg in de wedstrijd op rozen, waarna Ayase Ueda halverwege de eerste helft de marge vanaf elf meter verdubbelde. De Japanner gooide de wedstrijd in de tweede helft op slot met de 3-0, waarna Thom van Bergen nog iets terugdeed na slordig balverlies van Oussama Targhalline.
Op een relatief ongekende feestmiddag viel er vlak voor de tegentreffer nog een hoogtepunt te aanschouwen in De Kuip zaterdag. Trainer Robin van Persie besloot Ilai Grootfaam ((15) in te brengen als vervanger van Thijs Kraaijeveld. Daarmee gaat Grootfaam de geschiedenisboeken in als jongste debutant voor Feyenoord in de clubhistorie.
Voor Feyenoord vormt de overwinning op FC Groningen bovendien een uiterst welkome opsteker in de strijd om plek twee, die rechtstreekse kwalificatie oplevert voor de lucratieve UEFA Champions League. Met nog drie duels te spelen dit seizoen heeft Feyenoord nu vier punten meer dan naaste achtervolger NEC, dat nog wel een duel tegoed heeft. Feyenoord komt dit seizoen nog in actie tegen Fortuna Sittard (uit), AZ (thuis) en PEC Zwolle (uit).

Een aanzienlijk beter gemutste Robin van Persie verscheen na de 3-1 overwinning op FC Groningen voor de camera van ESPN. De laatste weken lag de trainer van Feyenoord meermaals in de clinch met de media, de supporters en zichzelf maar na een comfortabele zege was Van Persie zelf ook een stuk relaxter. Vooral Jordan Bos maakte indruk bij Feyenoord: "Onze wedstrijd was van het begin tot het eind goed."
"Verdedigend stond het goed en we kregen goede kansen. Zeker over de linkerkant met Bos en Tobias van den Elshout. Bij die eerste goal raakte Jordan hem echt weergaloos. Ik weet niet of ik een bal ooit zo goed met rechts heb geraakt", zo sprak hij lovend.
De Australische linksback staat dit seizoen al op vier goals en zeven assists, maar volgens Van Persie heeft Bos nog niet het maximale bereikt: "Hij heeft veel impact op onze manier van spelen. Ik wil zijn kracht niet weghalen, maar hij zou nog een stap kunnen maken om meer in het ritme van het spel te spelen. Hij wil zo graag en alles is op honderd procent, maar in sommige fases moet hij iets meer rust hebben. Het is alleen maar goed dat hij nog stappen kan maken."
Feyenoord kwam na de strafschop van Ayase Ueda halverwege de eerste helft nauwelijks in de problemen, ondanks dat de ploeg van Van Persie het initiatief aan de bezoekers liet: "We speelden vanuit de controle en Dick (Advocaat, red.) speelt daar zeker een rol in. Maar mijn staf en spelers ook. Als je voor komt, is het belangrijk dat je goed staat. Je kunt wel negentig minuten rammen, maar uiteindelijk gaat het erom dat je wint."
Van Persie kreeg dit seizoen een berg aan kritiek over zich heen en reageerde daar niet altijd even vriendelijk op. De trainer denkt dat dit normaal is en houdt geen wrang gevoel over aan die confrontaties: "Iedere trainer begint fris en fruitig aan het seizoen. Maar het is een zwaar seizoen geweest met veel ups en downs. We hebben in een moeilijke periode gezeten. We knokken om de Champions League te halen, daar komt soms emotie bij kijken."
Uitslag: 3-1 (2-0)
Doelpuntenmakers:
Kaarten:
| Tobias van den Elshout | Ayase Ueda | Anis Hadj Moussa |
| Luciano Valente | Thijs Kraaijeveld | Oussama Targhalline |
| Jordan Bos | Tsuyoshi Watanabe | Gernot Trauner | Mats Deijl |
| Timon Wellenreuther |
Wissels:
'62 Jeremiah St. Juste voor Gernot Trauner
'62 Givairo Read voor Jordan Bos
'74 Raheem Sterling voor Tobias van den Elshout
'74 Jordan Lotomba voor Tsuyoshi Watanabe
'82 Ilai Grootfaam voor Thijs Kraaijeveld
| Van Bergen | Schreuders | Taha |
| Van der Werff | Land | De Jonge |
| Peersman | Janse | Blokzijl | Rente (C) |
| Vaessen |
Wissels:
'73 Metu voor Schreuders
'73 Willumsson voor Van der Werff
'80 Hernes voor De Jonge
De top vijftien:
| Lid | Score | Voorspelling | |
| 1 | elbug00 | 6 | 3-1 (1-0) |
| 2 | peter mulder | 6 | 3-1 (1-0) |
| 3 | hangoor | 6 | 3-1 (1-0) |
| 4 | vbruggenhw | 6 | 3-1 (1-0) |
| 5 | RaYmOnDiNhO | 6 | 3-1 (1-0) |
| 6 | Gainim | 6 | 3-1 (1-0) |
| 7 | Havé46 | 6 | 3-1 (1-0) |
| 8 | Janre10 | 6 | 3-1 (1-0) |
| 9 | rbekker63 | 6 | 3-1 (1-0) |
| 10 | Eduardo | 5 | 3-0 (2-0) |
| 11 | John Part | 5 | 3-1 (1-1) |
| 12 | Dazzle38 | 5 | 3-1 (1-1) |
| 13 | Don Paul | 4 | 2-1 (1-0) |
| 14 | slimpie | 4 | 2-1 (1-0) |
| 15 | rocutus | 4 | 3-2 (1-0) |
Bekijk ook het algemeen klassement in de Pool.
Om te reageren moet je ingelogd zijn. Gebruik de links bovenin beeld om een loginnaam aan te maken danwel in te loggen.