Transparent
Inloggen
Sluiten

Niet onaardig Feyenoord verliest ondanks eretreffer ruim in Barcelona

9 september 2026 20:39
Foto: Pro Shots

Niet onaardig Feyenoord verliest ondanks eretreffer ruim in Barcelona; image source: Pro Shots

Een absoluut doemscenario dat door veel supporters van Feyenoord werd gevreesd is uitgebleven. Feyenoord speelde vrij aardig mee in Camp Nou tegen een uiterst efficiënt FC Barcelona. De landskampioen van Spanje won uiteindelijk dan alsnog vrij eenvoudig van Feyenoord. De teller stokte bij 5-1, terwijl Sem Steijn de stand nog had teruggebracht naar 4-1.

Het sterrenensemble van FC Barcelona was dan ook zoals verwacht vele malen te sterk voor Feyenoord, dat desondanks niet onaardig voor de dag kwam in Camp Nou. Raphinha zette de thuisploeg al na drie minuten op voorsprong, waarna Karim Adeyemi de marge halverwege de eerste helft verdubbelde.

Kort voor de 2-0 maakte Anis Hadj Moussa nog aanspraak op een niet gegeven strafschop. De vleugelaanvaller werd geraakt in de zestien maar de arbitrage beoordeelde het als te licht voor een penalty. Kort daarna legde Adeyemi de bal klaar en profiteerde daarbij van een niet goed gepositioneerde Tjark Ernst door fraai binnen te schieten.

De Duitse keeper ging dan ook niet vrijuit bij het doelpunt van Barcelona. Het schot van Adeyemi was dan ook ogenschijnlijk houdbaar. Na rust verzorgde Raphinha andermaal voor de 3-0. Direct daarna dacht Nacho Ferri de 3-1 te maken, maar de goal werd na nauwkeurige bestudering van de beelden door de VAR afgekeurd wegens buitenspel.

Vervolgens maakte sterspeler Lamine Yamal voor de vierde treffer voor de Spaanse topclub, waarna Steijn dus iets terugdeed namens Feyenoord met de 4-1. Dat was nog altijd niet het slotakkoord, aangezien Gabriel Jesus vijf minuten voor tijd de eindstand bepaalde op 5-1.

Feyenoord heeft daarmee, hoe gek het ook klinkt, de schade weten te beperken in Spanje. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst bereidt zich nu voor op de uitwedstrijd bij PEC Zwolle aanstaande zondag. De aftrap in het Mac3Park Stadion in Zwolle staat gepland voor 16:45 uur. Door de gebeurtenissen in Leeuwarden zal Feyenoord daar niet gesteund worden door uitsupporters.

De Rotterdammers vervolgen hun avontuur in de UEFA Champions League op woensdag 14 oktober. Dan komt het Italiaanse Como 1907 op bezoek in De Kuip. Een week later wacht de uitwedstrijd bij Real Betis Sevilla.




Discussieer mee op de forums


Tags

barcelona adeyemi onaardig camp eretreffer raphinha steijn aanspraak aftrap andermaal anis arbitrage bereidt bestudering betis bronckhorst como doemscenario ferri gabriel gepositioneerde hadj houdbaar karim kuip lamine malen moussa nacho nauwkeurige park pec sem sevilla slotakkoord sterrenensemble stokte terugdeed teruggebracht tjark uefa uitgebleven uitsupporters var verzorgde yamal

Wat vind jij van dit nieuws?

Om te reageren moet je eerst inloggen. Klik op de link rechtsboven.


Feyenoord E-zine

Meld je aan en ontvang elke week een vers Feyenoord E-zine in je mailbox met al het nieuws en achtergronden. Maar liefst 150.540 fans gingen je al voor.




Laatste nieuws


 
Stel hier in welk nieuws jij belangrijk vindt.



Tagcloud

acardipane barcelona blt borges camp centjes dijk eng ferri flick gio hadj hassel hierom hoezo kinderziektes leerschool marquis muur nagel onzin rap raphinha santigoal sjaakf sobat teen valente wehave yamal