Transparent
Inloggen
Sluiten

Aanvoerder Valente schiet Feyenoord voorbij Sparta

9 augustus 2026 14:14
Foto: Pro Shots

Aanvoerder Valente schiet Feyenoord voorbij Sparta; image source: Pro Shots

Feyenoord heeft drie punten overgehouden aan de stadsderby bij Sparta Rotterdam. Kersvers aanvoerder Luciano Valente maakte na ruim een half uur het enige doelpunt van de wedstrijd op Het Kasteel. Daarmee is Feyenoord al na de eerste speelronde twee punten uitgelopen op regerend landskampioen PSV, dat zaterdagavond bleef steken op een 2-2 gelijkspel tegen Fortuna Sittard.

Met Gjivai Zechiël in de basis kwam Feyenoord uitstekend voor de dag in Spangen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst domineerde vrijwel de volledige wedstrijd en stond zelfs geen schot op doel weg aan Sparta. Het enige wat Feyenoord zich kan verwijten is het gebrek aan doelpunten, zeker omdat het elftal verzuimde de score verder op te vijzelen.

In de slotfase kwam Feyenoord nog wel even met de schrik vrij. Sparta Rotterdam leek vanuit het niets langszij te komen via een goal van Milan Zonneveld. De spits stond echter buitenspel en dus ging er een streep door de gelijkmaker van de thuisploeg. Feyenoord maakte het zichzelf dan ook erg lastig in het laatste deel van de wedstrijd, doordat het zelf verzuimde Sparta op ruimere achterstand te zetten.

Feyenoord kwam echter goed weg in de liefst zeven minuten toegevoegde speeltijd, waar Sparta voor de tweede keer gelijk dacht te maken. Daar ging Sander van der Eijk echter opnieuw niet in mee. De scheidsrechter besloot het doelpunt opnieuw af te keuren.

Het werd uiteindelijk dan toch nog een heugelijke zondagmiddag voor Feyenoord op Het Kasteel, waar Nacho Ferri en Tijme Wessels debuteerden, naast basisdebutanten Mika Mármol en Charles Vanhoutte. Dankzij de overwinning op Sparta kan Feyenoord bovendien rustig achterover leunend gaan kijken naar Ajax, dat iets later aftrapt op bezoek bij PEC Zwolle.

Voor Feyenoord gaat het vizier nu op de tweede speelronde. Daarin wacht volgende week zondag een thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles, dat op bezoek komt in De Kuip. Het duel wordt om 14:30 uur afgetrapt. Vervolgens begint het aftellen richting 27 augustus, als Feyenoord verdwijnt in de lotingcomputer van de UEFA Champions League. Daar wordt de club gekoppeld aan acht tegenstanders tegen wie Feyenoord het op gaat nemen dit seizoen.




Discussieer mee op de forums


Tags

sparta valente achterover aftellen basisdebutanten bronckhorst charles debuteerden eagles eijk ferri fortuna gjivai heugelijke kersvers keuren kuip langszij leunend lotingcomputer marmol mika milan nacho overgehouden pec ruimere schrik spangen stadsderby tijme uefa vanhoutte vizier wessels zechiel zonneveld

Wat vind jij van dit nieuws?

Om te reageren moet je eerst inloggen. Klik op de link rechtsboven.


Feyenoord E-zine

Meld je aan en ontvang elke week een vers Feyenoord E-zine in je mailbox met al het nieuws en achtergronden. Maar liefst 142.879 fans gingen je al voor.




Laatste nieuws


 
Stel hier in welk nieuws jij belangrijk vindt.



Tagcloud

acardipane alaves betis bommel diarra elsenhout fenerbahce ferri gio hadj infantino juste kraaijeveld lopez marmol moussa persie read santigoal scorend sjaakf sociedad steijn tengstedt ueda valente vanhoutte wessels willykment zechiel