FEYENOORD DOET HET ONMOGELIJKE EN BEREIKT LAATSTE 16
18 februari 2025 20:41
Foto: Pro Shots
Feyenoord heeft een uiterst knap resultaat behaald door in San Siro met 1-1 gelijk te spelen tegen AC Milan. De return in de tussenfase van de Champions League begon desastreus voor de Rotterdammers, doordat uitgerekend Santiago Gimenez al na iets meer dan een halve minuut het net vond. Feyenoord rechtte vervolgens echter zijn rug en kwam langszij nadat de thuisploeg met tien man kwam te staan na een rode kaart voor Theo Hernández. Julian Carranza verzilverde de eerste doelpoging van Feyenoord door een assist van Hugo Bueno overtuigend tegen de touwen te koppen.
Hoewel Feyenoord ook nog kansen had om de 1-2 te maken, was ook AC Milan meermaals dichtbij een nieuwe voorsprong. Timon Wellenreuther keepte echter wederom een bizar goede wedstrijd, zoals we hem kennen uit de hoogtijdagen in het kampioensjaar. De Duitse doelman bleek vanavond sowieso telkens een te grote sta-in-de-weg voor de Italiaanse topclub, dat vanavond zonder enige Italiaan in de basis aantrad tegen Feyenoord.
Door het gelijkspel in Milaan en de 1-0 overwinning vorige week in De Kuip weet Feyenoord dat het vrijdag in een van de kokers zit bij de loting voor de achtste finales van de Champions League. Door de nieuwe opzet is het ook al duidelijk welke twee tegenstanders Feyenoord kan treffen. Door de achttiende plaats als eindklassering voor Feyenoord, stuit het op de als derde of vierde geëindigde ploeg in de competitiefase. Dat betekent dat Feyenoord opnieuw naar Milaan kan, indien de Rotterdammers worden gekoppeld aan Inter Milaan. De andere club die Feyenoord kan loten betekent een reis naar Londen, waar Feyenoord het in dat geval op gaat nemen tegen Arsenal.
Saillaint detail, doordat PSV in hetzelfde schema zit als Feyenoord, loten de Eindhovenaren de tegenstander die Feyenoord niet loot. Ook de Eindhovenaren wacht dus een duel met Inter Milaan danwel met Arsenal, mits ze er in slagen in het Philips Stadion af te rekenen met Juventus woensdagavond.
De volgende wedstrijd dient zich voor Feyenoord zaterdag al weer aan, als hekkensluiter Almere City op bezoek komt in De Kuip. De aftrap van die wedstrijd staat gepland om 20:00 uur.