Transparent
Inloggen
Sluiten

Achttiende sterfdag Ernst Happel

14 november 2010 11:57

Vandaag is het precies 18 jaar geleden dat Ernst Happel overleed. Hij overleed 14 november 1992. Happel was de meest succesvolle trainer van Feyenoord in de clubhistorie. Na het winnen van de landstitel met Rapid Wien en de KNVB beker met ADO Den Haag kwam de coach naar Feyenoord. Onder zijn leiding won Feyenoord het landskampioenschap, in 1970 de Europacup I (in een finale tegen Celtic FC) en de Wereldbeker (tegen Estudiantes). Hij was na Van Marwijk de langszittende coach van Feyenoord. Daarna zou hij onder andere als bondscoach van het Nederlands elftal op het WK in Argentinië nog tweede worden.

Na zijn dood werd het Praterstadion in Wenen omgedoopt tot het Ernst Happelstadion. Op 23 januari 2005 is in de Rotterdamse Kuip door zijn zoon een borstbeeld onthuld.




Tags

happel sterfdag ado argentinie borstbeeld celtic dood estudiantes europacup happelstadion knvb kuip landskampioenschap landstitel langszittende marwijk omgedoopt praterstadion rapid wenen wereldbeker wien

Wat vind jij van dit nieuws?

Om te reageren moet je ingelogd zijn. Gebruik de links bovenin beeld om een loginnaam aan te maken danwel in te loggen.



Feyenoord E-zine

Meld je aan en ontvang elke week een vers Feyenoord E-zine in je mailbox met al het nieuws en achtergronden. Maar liefst 41.987 fans gingen je al voor.




Laatste nieuws


 
Stel hier in welk nieuws jij belangrijk vindt.



Tagcloud

acardipane arnesen attractief bueno clubvisie constructie excelsior hanegem hatenboer heilige huil jans kloesse kopie milambo omschakeling people pressievoetbal priske ron santigoal slot slotbal telaat utrecht verbeek vuur wegsturen wehave willykment